Eesti Rooma Klubi (ERK)

The Club of Rome is an organisation of individuals who share a common concern for the future of humanity and strive to make a difference. Our members are notable scientists, economists, businessmen and businesswomen, high level civil servants and former heads of state from around the world. Our mission is to promote understanding of the global challenges facing humanity and to propose solutions through scientific analysis, communication and advocacy.


Eelogo_web_whitesti Rooma Klubi (ERK) on poliitikaväline mõtlejate ühendus, mis asutati 9. jaanuaril 2001 Tallinnas. Täna on ERK liikmeteks Eesti väljapaistvad teadlased, ühiskonna-, kultuuri- ja majandustegelased. Klubi eesmärgiks on tuua avalikkuse ette globaalse kandvusega probleeme, tulevikunägemusi ja -stsenaariume suhtestatuna Eesti kultuuriruumiga läbi autoriteetsete teadlaste, majandus-, riigi- ja poliitikategelaste kogemuste ning taotleda üldsuse paremat mõistmist iga inimese vastutusest ühiskonna saatuse eest.

ERK on Eesti rahvuslik ühendus Rooma Klubi ülemaailmses võrgustikus. Katusorganisatsioon Rooma Klubi on asutatud 1968 Itaalias ühendades praegusi ja endisi riigipäid, ÜRO bürokraate, tipp-poliitikuid, diplomaate, teadlasi, majandustegelasi ja äriliidreid üle maailma. 2008 aastast on Rooma Klubi peakorteri asukoht Winterthur, Šveitsis.

Ka Eesti Rooma Klubi ei tekkinud tühjale kohale. Sellele eelnes Eesti Tuleviku Kongressi loomine 6. märtsil 1992. Selle juhatusse valiti Lembit Valt, Arno Köörna, Edgar Savisaar, Harri Õunapuu, Raivo Vilu, Hans Trass ja Ants Roose. Tõsi – siis veel ei ühtegi naist.

<<< Kuula  >>> H. Õiglane, L. Valt ja G. Naan

Soiku jäänud initsiatiivile anti uus elu juba Eesti Rooma Klubi nime all tänu Juhan Telgmaa algatusele ja esimestele praktilistele sammudele ELKS osana. Üleilmse Rooma klubi tänased tegevused on seotud 2009 programmiga “A New Path for World Development” (maailma arengu uus liikumistee). 1972 aastal “Kasvu piirides” esile toodud probleemid on veelgi teravamad ja kiiremini arenevad. Programmil on viis teemat:

  1. keskkond ja ressursid
  2. globaliseerumine
  3. rahvusvaheline areng
  4. sotsiaalne muutumine
  5. rahu ja julgeolek

Klubi Eesti haru püüab hoida oma tegevuse sarnastes teemagruppides, liites globaalsed teemad kohalike arengute analüüsimise ja prognoosimisega.


2052: A Global Forecast for the Next Forty Years.by Jorgen Randers On Monday, 7 May, the Club of Rome is launching this new report that presents research on the state of the planet over the next 40 years, with some thought-provoking conclusions.Tänane Eesti Rooma Klubi on oma reserveeritud akadeemilisuses avanemas ka laiemale huviliste ringile. Esmalt läbi kodulehel pakutavate ettekannete ja klubi koosolekute protokollide. Meenutuste kõrval peaks see pakkuma kaasa mõtlemise võimalust teemadel, mis kujundavad meie riigi või planeedi nägu täna ja tulevikus. Veenva järjekindlusega on klubi oma igakuistel ettekande-kogunemistel lahanud teemasid, mis antud hetkel ei näigi olevat põhivoolu pealkirjadeks, kuid ajalugu näitab, et muutuvad selleks kolme-viie aasta pärast. Just tuleviku tunnetamine ja võimalike lahenduste vormimine on nii üleilmse kui Eesti Rooma Klubi ülesandeks ja sisuks. Vast tasub siinseid postitusi just selles võtmes lugeda. Toimunud arutelude ja ettekannete juurde oleme palunud autoritel lisada ka slaidid või ettekande teksti, vajadusel toetavat materjali.

ERK poole võib pöörduda ekspertarvamuse koostamiseks või
ettekannete tellimiseks, sh rahvusvahelise koostööna.

Aitame ka muude üldist haritust ja teadlikkust tõstvate väljendusvormidega
oma kompetentsi ulatuses.

Maailm on ja on ikka olnud keeruline. Kas me saame kaasa rääkida? Milles ja kuidas? Klubi ümbritsenud salapära kergitamine peaks julgustama ka lugejat olema tõene ja osalema otsingutes. ERK aastalõpu konverentsid on avatud laiemale huviliste ringile, ettekandeid on võimalik tellida ka klubivälistele auditooriumidele.

kohtumine Soome Rooma klubi juhatusega 2006

kohtumine Soome Rooma klubi juhatusega 2006

Kas maailm on 15 aastaga muutunud? Meie ise või meie vaated? Lisame käsitletud teemasid alates värskematest, liikudes tagasi kuni klubi asutamiseni aastal 2001. Ootame Teid lugema ka edaspidi, sest loodame siin pakkuda omalaadset läbilõiget maailma ja Eesti viimase 15 aasta arengutest ning killukest eesti kultuuriloost läbi ühe mõttekoja töö.

Konkreetsete küsimustega klubi tegevuse või Teid huvitavate materjalide kohta palume pöörduda ERK juhatuse või peasekretäri poole.

 

Advertisements

Sinu kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s